
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Weight | 138.685867 mg |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M0+ |
| Interface | I²C, LIN, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 36 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 8 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Timers/Counters | 6 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| RoHS | Compliant |
Stock: 307
Distributors
pcbx
Unit Price$4.79290
Ext.Price$4.79290
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.79290 | $4.79290 |
| 10 | $3.69594 | $36.95940 |
| 25 | $3.42105 | $85.52625 |
| 50 | $3.26648 | $163.32400 |
| 100 | $3.11890 | $311.89000 |
| 300 | $3.01337 | $904.01100 |
| 500 | $2.91141 | $1455.70500 |
| 1000 | $2.81289 | $2812.89000 |
